Ako pricestovať na konferenciu do Badína

Možnosti dopravy do Badína

Pre zahraničných účastníkov je najideálnejšia možnosť priletieť priamo do Bratislavy, na Letisko M. R. Štefánika (BTS). Najčastejší spôsob docestovania do Bratislavy je však priletieť do Viedne, na medzinárodné letisko Schwechat. Z letiska je následne dobre organizovaná doprava do Bratislavy. Keď sa dostanete do Bratislavy, Vašou ďalšou destináciou je mesto Zvolen alebo Banská Bystrica. Keď teda plánujete Vašu cestu do Badína, odporúčame Vám zapamätať si tieto tri dôležité miesta: 1. Viedeň (letisko Schwechat), 2. Bratislava a 3. Zvolen (alebo Banská Bystrica). Ako najlepší variant dopravy Vám odporúčame cestovať z viedenského medzinárodného letiska Schwechat autobusom na Autobusovú stanicu do Bratislavy (Bratislava, AS) a následne z Bratislavy na Autobusovú stanicu vo Zvolene (Zvolen, AS). Zo Zvolena do Badína prepravu zabezpečia organizátori konferencie.

1.   Preprava: Vienna, International Airport SchwechatBratislava

Wien (AU) – Bratislava (SK) – Zvolen (SK) / Banská Bystrica (SK) – Badín (SK)
  • Doprava autobusom z Bratislavy, Autobusová stanica Nivy (Bratislava, AS)

Autobusy premávajú z viedenského letiska Schwechat do Bratislavy, AS takmer každú hodinu. Prepravu zabezpečujú rôzne spoločnosti, napr. Slovak Lines, Flixbus, RegioJet.

Časy odchodov autobusov spoločnosti Slovak Lines sú dostupné TU. Cestovný lístok si je treba zakúpiť vopred cez mobilnú aplikáciu spoločnosti Slovak Lines (dostupná k stiahnutiu na stránke slovaklines.sk). Dopravný poriadok spoločnosti RegioJet si môžete pozrieť na Regiojet. Dopravný lístok tejto spoločnosti je možné rezertovavať online na internetovej stránke RegioJet alebo cez mobilnú aplikáciu. Spoločnosť Flixbus zabezpečuje spojenie autobusom každý deň dvakrát a to o 10:00 hod. and 21:10 hod. Cestovný lístok si môžete kúpiť vopred priamo na flixbus.sk.

  • Doprava vlakom do Bratislavy, Hlavná vlaková stanica (Bratislava, hl.st.)

Ak uprednostňujete cestu vlakom, môžete využiť rýchle vlakové spojenie (S-Bahn) z viedenského letiska Schwechat. Ide o vlakové linky č. 100 a 111, ktoré premávajú z letiska na hlavnú vlakovú stanicu vo Viedni Wien Hauptbahnhof (Wien Hbf) každých 30 minút. Predajňa ako aj automaty lístkov spoločnosti ÖBB sa nachádzajú priamo v príletovej hale letiska, taktiež v prechodoch vedúcich k vlakovým nástupištiam ako aj na samotných nástupištiach. Z hlavnej vlakovej stanice vo Viedni (Wien Hbf) ďalej pravidelne každú hodinu premáva vlak do Bratislavy, hl.st. Vlakový poriadok je dostupný TU. Vlakové lístky si môžete kúpiť v automatoch na vlakovej stanici vo Viedni alebo na oebb.at.

2.   Preprava: BratislavaZvolen alebo Banská Bystrica

  • Z Letiska Bratislava, a. s. (BTS)

Ak prilietate priamo na Letisko Bratislava, a. s. (BTS) (https://www.bts.aero/en), najlepšia možnosť ako sa z letiska dostať na bratislavskú autobusovú stanicu Nivy alebo na hlavnú vlakovú stanicu je vziať si taxík letiskových partnerov, telefónne číslo +421 948 966 967. Cena za taxík je zhruba 10 €.

Ak by ste chceli cestovať z letiska v Bratislave do Badína sami priamo, môžete si prenajať auto priamo na letisko. Pre viac informácii nájdete TU.

  • Doprava autobusom

Autobusová stanica Nivy v Bratislave (Bratislava, AS) sa v súčasnosti rekonštruuje. Dočasne je však autobusová stanica umiestnená blízko na Bottovej ulici. Cestovný poriadok dočasnej autobusovej stanice je dostupný TU. Autobusy smerom Zvolen, Autobusová stanica (Zvolen, AS) a Banská Bystrica, Autobusová stanica Terminál (Banská Bystrica, AS) odchádzajú z nástupišťa č. 5, 6, 7 a 8. Cestovné lístky sa zvyčajne zakupujú u vodiča v autobuse v hotovosti.

Autobusy so smerom Zvolen, AS odchádzajú pravidelne každú hodinu a cesta trvá cca 3 hodiny. Cestovný poriadok je dostupný TU.

Autobusy smerujúce do Banskej Bystrice, AS odchádzajú nepravidelne, v rozmedzí každú pól hodinu alebo dve hodiny. Cesta trvá od 3 do 4 hodín. Cestovný poriadok je dostupný TU.

Viac detailných informácií o nástupištiach alebo trasách môžete nájsť vyhľadávaním na cp.sk.

  • Doprava vlakom

Vlakové spojenia z Bratislavy, hl.st. do Zvolena (Zvolen, osob. st.) alebo Banskej Bystrice (Banská Bystrica, hl. st.), ako aj ďalšie informácie vrátane kúpy lístka vopred môžete nájsť na cp.sk alebo na internetovej stránke spoločnosti Slovak Railways.

Priame vlakové spojenie do Zvolena, osob. st. je každé dve hodiny a cesta trvá okolo troch hodín. Cestovný poriadok vlakov do Zvolena, osob. st. je dostupný TU.

Priame vlakové spojenie do Banskej Bystrice, hl. st. nie je pravidlné a cesta trvá cca 3,5 hodiny. Cestovný poriadok vlakov smerujúcich do Banskej Bystrice, osob. st. je dostupný TU.

3.   Preprava: Zvolen alebo Banská BystricaBadín

Zvolen, AS (Zvolen Bus Station) sa nachádza blízko hlavnej vlakovej stanice Zvolen, osob. st. Rovnako tak aj Banská Bystrica, AS Terminál je situovaná blízko vlakovej stanice Banská Bystrica, hl. st.

  • Doprava autom

Vzdialenosť medzi Zvolenom a Badínom je 15 km, ale zo Zvolena do Badína nepremáva žiadny autobusový spoj. Z tohto dôvodu budú organizátori konferencie zabezpečovať zo Zvolena priamu prepravu autom na miesto konferencie do Badína. Je ale tiež možné zabezpečiť dopravu autom z Banskej Bystrice. Ak sa rozhodnete pre túto možnosť dopravy, či už zo Zvolena alebo Banskej Bystrice, prosíme Vás, aby ste nás o tom informovali vopred. Kontaktujtná osoba je otec Blažej Štrba. Prosíme, Vaše žiadosti o prepravu píšte na blazejstrba(at)gmail.com alebo ich oznámte telefonicky na (+ 421) 907 580 349.

  • Preprava prímestskou dopravou

Z autobusovej stanice v Banskej Bystrici, AS Terminál premávajú do Badína autobusy prímestskej dopravy. Najvhodnejšia zastávka je Badín, Danko. Autobusy premávajú takmer každú hodinu z nástupišťa č. 5. Cestovný poriadok je dostupný TU. Viac informácií o nástupištiach a zastávkach nájdete na cp.sk.

  • Preprava taxíkom

Ak sa chystáte docestovať do Zvolena, odporúčame Vám kontaktovať nonstop TAXI službu Europa Taxi Zvolen, telefónne číslo +421 944 222 750. Taxíky sa nachádzajú blízko vlakovej alebo autobusovej stanice. Cena sa pohybuje okolo 10 €.

Ak pricestujete do Banskej Bystrice, kontaktujte nonstop TAXI službu Expres taxi, telefónne číslo +421 902 410 041. Stanovište taxíkov je blízko autobusovej aj vlakovej stanice TU. Cena je okolo 8 €.

Hore uvedený text (v angličtine) vo formáte PDF je možné si stianhnuť tu.