Biblická nedeľa 2016

Biblická nedeľa 2016 a ProglasPo slávnosti Zmŕtvychvstania Pána a Jeho Milosrdenstva bude Cirkev na Slovensku v 3. veľkonočnú nedeľu 2016 po štrnástykrát zvlášť sláviť a ďakovať za Pánovo SLOVO – Bibliu.

Pôvodná iniciatíva Biblickej nedele vyšla z Katolíckeho biblického diela v roku 2003 a podporila ju Konferencia biskupov Slovenska. Niet sa čomu čudovať, veď Slovensko je tak úzko späté so Slovom ako nijaká iná krajina. Nielenže dostalo milosť a výsadu mať vo svojom koreňovtornom základe „Slovo“, ale i príchodom sv. Cyrila a Metoda dostalo Slovensko a s ním i slovenský ľud dar nesmiernej hodnoty – možnosť čítať slová Svätého Písma vo svojej reči. Tej reči, ktorá sa v r. 868 stala štvrým bohoslužobným jazykom rímskokaotlíckej Cirkvi.

Redakcia StBiSl, ktorej poslaním je šírenie poznania Božieho Slova, chce tiež podporiť KBD v jeho iniciatíve. Preto všetky dôležité a najmä pomocné dokumenty súvisiace s liturgickým slávením Biblickej nedele 2016 nájdete aj na našej stránke. Stiahnite si už teraz Biblické komentáre, ProsbyBohoslužbu Slova.

Tento obsah bol zaradený v Oznamy. Zálohujte si trvalý odkaz.